Prelegenci
Kasia Sokołowska
Reżyserka i dyrektor kreatywna pokazów mody, ikona stylu, scenografka, miłośniczka mody. Od ponad 16 lat reżyseruje najważniejsze polskie pokazy mody oraz eventy show biznesowe.
 
Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci w polskim świecie mody. Zajmuje się scenografią, produkcją, podbiera muzykę, wybiera modelki, nadzoruje backstage, a w czasie pokazu z ogromnymi słuchawkami w uszach koordynuje przebieg całego show. Studiowała na czterech kierunkach. Poznała tajniki dziennikarstwa, badała kulturę popularną na kulturoznawstwie, kształciła także warsztat na aktorstwie i reżyserii na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. W dzieciństwie dostała się do zespołu muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua w Poniatowej, z którym grała i śpiewała przez 15 lat, koncertując na całym świecie. Pierwsze pokazy organizowała dla Mariusza Przybylskiego i duetu Paprocki-Brzozowski, z którymi współpracuje do dziś. Od ponad 20 lat reżyseruje i produkuje największe pokazy mody, współpracując z czołówką modowych marek i projektantów.

Pełni też funkcję dyrektora artystycznego The Designer Gallery w warszawskiej Galerii Mokotów. Od kilku lat zasiada w jury programu "Top model". Ambasadorka marek Apart, Intimissimi i Loreal Professionnel. Przez magazyny mody i media obwołana "ikoną stylu".
Marta Klepka
Od 6 lat jestem dyrektorem jednego z najbardziej cenionych hoteli w Polsce i na świecie – Blow Up Hall 5050 i Prezesem Spółki Fortis Nowy Stary Browar.

Z wykształcenia jestem prawnikiem, studiowałam we Frankfurcie nad Odrą i w Poznaniu. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z psychologii zarządzania na poznańskiej Wyższej Szkole Bankowej, a także liczne kursy, szkolenia, warsztaty z zarządzania i budowania zespołów. Po tacie odziedziczyłam zdolność budowania relacji i zmysł organizacyjny. Jestem inicjatorką konferencji motywacyjnych i akcji charytatywnych. Zorganizowałam i poprowadziłam 12 edycji prestiżowego eventu Klub Starego Browaru, nagrodzonego nagrodą Doskonałość Mody „Twojego Stylu” w 2016 roku i ponad 500 różnorodnych eventów, w tym m.in. dla Duda Cars, Firmy Karlik, Autostrady Wielkopolskiej, Lidla czy Allegro.

Jestem wieloletnią wolontariuszką fundacji Dress for Success, w której prowadzę warsztaty dla kobiet z przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. Działam na rzecz Drużyny Szpiku i wspieram Dom Pomocy Społecznej, przy ul. Bukowskiej 27/29 w Poznaniu. Od ponad roku prowadzę audycję „W poszukiwaniu dobrego życia” w radio Emaus, do której udało mi się zaprosić 25 gości, między innymi: Alicję Majewską, Włodzimierza Korcza, Olgę Bończyk, Grażynę Wolszczak, Jurka Owsiaka, Dorotę Wellman, Dorotę Raczkiewicz. Jestem pomysłodawczynią, autorką i organizatorką ogólnopolskiego projektu #byckobietaontour.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska
Dyrektor Komunikacji i PR w międzynarodowych korporacjach, trener biznesu, dziennikarka telewizyjna. Od 25 lat pracuje w branży komunikacji i public relations w dużych firmach, budując polskie oraz międzynarodowe projekty strategiczne. (PZU SA, Red Bull, ORANGE, ONET.pl, MICROSOFT, Bayer, CANAL+).Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, trener autoprezentacji i rozwoju osobistego, mentorka. Od ponad 15 lat szkoli indywidualnie członków zarządów oraz top menedżerów, polityków, specjalistów medycznych, przedsiębiorców, przedstawicieli sprzedaży i biznesów indywidualnych, klientów VIP oraz przedstawicieli NGO’s na forach polskich i europejskich. Wykładowca-praktyk na Wydziale Zarządzania UW, Wydziale Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UW, Wydziale Socjologii Uniwersytetu SWPS.
Joanna Malinowska-Parzydło
Doświadczony praktyk biznesu. Doradca zarządów w zakresie kapitału intelektualnego, marki, strategii komunikacji i zarządzania. Ekspertka w obszarze budowania kultur wokół wartości i rozwijania marki przywództwa. Architekt marki zarządów, zespołów oraz marki kobiecego przywództwa w korporacjach. Wieloletnia dyrektor komunikacji i HR w koncernach medialnych m.in. w Rzeczpospolitej i Grupie TVN. Prekursorka zarządzania reputacją i silną marką osobistą w Polsce. Blogerka „Jesteś Marką”. Autorka książki „Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą”. Pomysłodawca i lider think-tanku HR Influencers. Wykładowca MBA.
Małgorzata Czernecka
Ekspert ds. zarządzania energią pracowników, Prezes Zarządu Human Power. Przedsiębiorca, menedżerka, psycholog. Ekspertka w obszarze nowoczesnych systemów rozwoju pracowników oraz podnoszenia ich efektywności i skuteczności działania. Certyfikowany trener, coach indywidulany i grupowy z ponad 11-letnim doświadczeniem. Posiada także wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla specjalistów i menedżerów korporacji i mniejszych firm oraz indywidualnych procesów rozwojowych. Twórczyni autorskich programów szkoleniowych z zakresu podnoszenia skuteczności i efektywności działania, łączących wiedzę z obszaru psychologii, neurobiologii, medycyny sportowej i dietetyki. Wykładowca na studiach podyplomowych uczelni wyższych. Współautorka badania „Praca, moc, energia w polskich firmach” i narzędzia do pomiaru energii w firmie „Power Audit”.
Iwona Kossmann
Od marca 2018 jest prezesem Revo Technologies spółki z obszaru Fintech zajmującej się finansowaniem zakupów konsumenckich w obszarze retail. W latach 2016-2017 była prezesem Grupy Marquard Media Polska, wydawcy Harpar’s Bazaar, Cosmopolitan, Joy, Hot Moda, Shape oraz 16 portali internetowych z grupy Kozaczek i Papilot. W 2012 stworzyła firmę Kossmann Fashion, zajmującą się projektowaniem i produkcją ubrań dla kobiet biznesu. Do listopada 2011 roku była Prezesem spółki Bonnier Business Polska, wydawcy "Pulsu Biznesu". W latach 2008-2010 pełniła funkcję Prezesa Deni Cler SA, producenta odzieży damskiej. W latach 2001-2008 zarządzała marketingiem i sprzedażą spółek telekomunikacyjnych w grupie Orange. Od 2001 do 2005 pełniła funkcję dyrektora marketingu firmy PTK Centertel. W 2005 została powołana na Członka Zarządu ds. Marketingu i Sprzedaży Orange (2005-2007), a następnie od 2007 była Członkiem Zarządu ds. Rynku Masowego w grupie TP/Orange. W latach 2000-2001 pełniła funkcje dyrektora marketingu w Coty Polska. Od 1994 zarządzała międzynarodowymi markami w filiach Coty Polska, Coty Hungary, Coty Germany oraz Unilever Polska (1992-1994).
Sebastian Kotow
Praktyk, badacz, wykładowca akademicki.

Swoja karierę rozpoczynał od pracy w finansach i bankowości. W kolejnych latach zajął się doradztwem strategicznym, szkoleniami badaniami i popularyzowaniem psychologii w biznesie. W ciągu ostatnich 20 lat pracował w 13 krajach na świecie piastując funkcje eksperckie i menedżerskie – członka zarządu i prezesa w międzynarodowych firmach z branży szkoleniowo-doradczej – Brian Tracy International, FranklinCovey czy Door Group S.A. Obecnie pełni rolę CEO firmy szkoleniowo-doradczej – Institute of Behavioral Design, jest partnerem w firmie badawczej Neurohm i wykładowcą psychologii zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego na studiach MBA. Autor 3 bestsellerów z obszaru rozwoju osobistego, psychologii i zarządzania. Dwa z nich napisał z uznanym światowym autorytetem biznesu – Brianem Tracy. Ostania książka -„Matematyka Zaufania” została wydana w kwietniu 2018 r. W ciągu ostatnich kilku lat prowadził badania i projekty doradcze dla przedstawicieli ponad 80 firm z 21 krajów świata.

Łukasz Jemioł
Projektant mody, laureat głównych nagród dla projektantów: Złota Nitka, Oskary Fashion oraz Moda Folk.

Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. absolwent Katedry Ubioru Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2007 roku przygotowuje kolekcje sygnowane własnym nazwiskiem, które są prezentowane na indywidualnych pokazach oraz podczas Fashion Week Poland. Jedyny projektant z Polski na Lisboa Fashion Week. Ubiera znane postaci ze świata mody, sztuki i filmu. Tworzy rzeczy bez zbędnych ozdobników, minimalistyczne, przemyślane konstrukcje z wypracowanym detalem. Największy nacisk kładzie na nieformalną elegancję.
W swojej pracy projektant idealnie łączy sztukę z biznesem, co niewątpliwie przekłada się na sukces marki. Sam określa siebie jako twórcę kreacji o artystycznym i unikalnym charakterze, ale idealnych do codziennego użytku.

Anna Męczyńska
Kostiumograf, stylistka, ekspert ds. stylu, autorka książki "FIGURA JAK Z EKRANU".

Od blisko 25 lat profesjonalnie zajmuje się stylizacją oraz kreowaniem wizerunku osób, zarówno prywatnych, jak i tych z pierwszych stron gazet. Uznawana jest za jedną z najlepszych kostiumografek w Polsce. Jest autorką kostiumów w serialach m.in. „Rodzinka.pl”, „Prawo Agaty”, czy „Ja to mam szczęście”.

Była głównym kreatorem kostiumów w pełnometrażowych produkcjach tj. „Wkręceni”, „Wkręceni 2”, „Narzeczony na niby”, „Śniadanie do łóżka”, „Miłość na wybiegu” i wielu innych. Pracuje przy programach telewizyjnych. Na swoim koncie ma współpracę przy produkcjach tj. „Kobieta na krańcu świata”, „Pod dachami gwiazd”, „Ściąga z szafy”, czy „Maja w ogrodzie”, czy „Idol”.

W przerwach pomiędzy kolejnymi produkcjami telewizyjnymi lub filmowych stylizuje sesje do najpopularniejszych tytułów prasowych (m.in. Pani, Viva, Gala), tworzy kostiumy do spektakli teatralnych, prowadzi seminaria oraz warsztaty z zakresu stylizacji, czy dress-code, a także pracuje z gwiazdami oraz indywidualnymi klientami, którym konstruuje szafy, uczy stylu i kreuje odpowiedni wizerunek.

Jest też autorką poczytnej książki „Figura jak z ekranu”, w której odkrywa stylizacyjne triki gwiazd i zdradza „co zrobić, żeby nie stracić fortuny, a wyglądać jak milion dolarów”. Uważa, że dobrze wyglądać może każdy niezależnie od statusu materialnego, figury, czy wieku. Sama jest najlepszym dowodem na to, że dobry styl nie ma metryki.

Monika Karwat-Bury
Główny specjalista w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Główny specjalista w Departamencie Wdrożeń Innowacji w przedsiębiorstwach. Odpowiedzialna za opracowane dokumentacji konkursowej do działań adresowanych do małych i średnich firm finansowanych z programów Polska Wschodnia i Inteligentny Rozwój. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców dotyczące warunków i kryteriów oceny projektów składanych w konkursach o dofinansowanie. Pełni funkcję zastępcy przewodniczącego w Komisji Oceniającej Projekty.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, stażystka w Radzie Europy w Strasbourgu, absolwentka angielskojęzycznych Podyplomowych Studiów Europejskich Uniwersytetu w Maastricht oraz Szkoły Trenerów Biznesu TROP. Ukończyła kurs Moderatora Design Thinking. W Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości odpowiedzialna za opracowanie dokumentacji i tworzenie założeń do programów adresowanych do małych i średnich przedsiębiorców m.in. w zakresie inwestycji, projektowania przemysłowego. Wcześniej wieloletni pracownik departamentów promocyjnych w administracji publicznej związanej z dystrybucją Funduszy Europejskich w Polsce. Przez wiele lat pełniła funkcję rzecznika prasowego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, jednej z głównych instytucji odpowiedzialnych za wdrażanie funduszy europejskich w Polsce, szczególnie w obszarze wspierania przedsiębiorczości oraz kształcenia ustawicznego pracowników przedsiębiorstw. Ma doświadczenie w budowaniu relacji z mediami, wystąpieniach publicznych w mediach, tworzeniu i realizowaniu kampanii promocyjnych oraz kampanii społecznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w procedurach przetargów publicznych zarówno, jako osoba opracowująca wymagania przetargowe oraz członek komisji oceniających oferty, jak również współautorka ofert składanych przez agencje PR. Trener z wieloletnim doświadczeniem w zakresie funduszy europejskich, szkoleń z zakresu promocji projektów unijnych, budowania relacji z mediami, współpracy z agencjami PR oraz stosowania procedur przetargów publicznych w działaniach promocyjnych, zasad przyznawania funduszy europejskich.